Mange av Svithuns idrettselever hedret av ordførere!

Anne Vilde Tuxen i 1TMT

Hele 27 av våre tidligere og nåværende elever i ni forskjellige idretter ble hedret av ordførerne i Stavanger, Sandnes og Sola kommuner. Vi gratulerer St Svithun-elevene med strålende innsats i 2014!

Her er hele listen hentet fra Aftenbladet 2.1.15:

GOLF  
Eirik Tage Johansen
(avgang: 2009)
Lag-NM
TURN  
Stian Skjerahaug
(avgang: 2012)

NM-gull: Skranke, frittstående og bøylehest

Nordisk mester i skranke

STUP  
Espen G. Bergslien
(avgang: 2010)
NM-gull, 1 meter svikt
Amund Gismervik
(avgang: 2011)
Hedres for gull på 3 meter, tårn, og tårn synkron, sølv 1 meter og 3 meter synkron i NM i stup.
Espen Valheim
(avgang: 2011)
Hedres for gull i tårn synkron, sølv i tårn, 3 meter og 3 meter synkron, samt bronse i 1 meter i NM i stup.
Anne Vilde Tuxen
(vg1, 1tmt)
Hedres for gull 3 meter, 3 meter synkron og tårn synkron, sølv i 1 meter og bronse i tårn i NM i stup.  Hun har også vunnet 3 gull og 1 sølv i junior Nm i stup. I Nordisk mesterskap gull i seniorklassen på 10 meter, gull i klasse A på 10 meter, Gull i 10 meter synkron, bronse i 3 meter synkron, og bronse på 10 meter
SVØMMING  

Tim Samuelsen
(vg2: 2tmt)

Erik Årsland Gidskehaug
(vg2: 2tmt)

Johannes Kahlbom Wathne
(vg2: 2tmt)

Junior-NM, 4x200 fri
Maria Thompson Clausen
(gikk 1tmt)

Junior-NM, 3 gull

Senior-NM, 2 gull

Morten Bordevich
(avgang: 2013)
Hedres for sølv på 400 m medly kortbane,sølv på 200 m fly langbane, sølv 400 m medly langbane, bronse på 4x200 m fri langbane i svømme-NM
SYKKEL  
Sven Erik Bystrøm
(avgang: 2011)

VM-gull, U23

NM-gull, lagtempo

Tormod Hausken
(avgang: 2011)
Norsk mester 2014
Håvard Blikra
(avgang: 2010)

NM-gull, gateritt

NM-gull, lagtempo

Fredrik S. Galta
(avgang: 2011)
NM-gull, lagtempo
Erlend Blikra
(vg2: 2tmt)
NM-gull, lagtempo
TENNIS  
Dorothea Hviding
(vg1: 1tmt)

Lag, U18 piker

Mix Double, U16

Piker 16

Johannes Helgø
(vg1: 1tmt)

Gutter 16

Lag, U18 gutter

Mix Double, U16

Double, U16 gutter

Line Huglen
(vg1: 1tid)
Lag, U18 piker
SPRANGRIDNING  
Solveig Fotland Newermann
(avgang: 2013)
For EM – sølv i sprangridning for landslag.
Silje Friestad
(avgang: 2014)
NM – Gull i sprangridning for lag.
FRIIDRETT  
Per Magne Florvaag
(avgang: 2012)
NM – Gull i stav for junior.
Eline Netland
(avgang: 2014)
NM - Gull 400m hekk for junior og NM - Gull 1000m stafett for junior.
Joachim Sandberg
(avgang: 2014)

Gull i Nordisk mesterskap 110m hekk

Gull i Nordisk mesterskap 4x100m hekk

NM – Gull 100m hekk

Simen Tjelta
(avgang: 2013)
Hedres for sølv på 1000 m stafett i junior NMifriidrett
HÅNDBALL  
Camilla Herrem
(avgang 2004)
Hedres for gull i håndball EM
Del denne artikkelen på: